Zwiedzanie Odense

Trzecie co do wielkości miasto w Danii, swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu centrum kultu Odyna – najpotężniejszego z bogów, władcy Walhalli. Położone jest u ujścia zatoki Odense Fjord na Fionii. To liczące ponad 1000 lat miasto zamieszkuje ok. 145 000 osób różnych narodowości. To tu urodził się jeden z najsłynniejszych bajkopisarzy na świecie – Hans Christian Andersen, po którym zostało wiele pamiątek, których nie da się nie zauważyć będąc w tym miejscu. Dzięki mostowi, którym połączono wyspy Fionię i Zelandię, nad cieśniną Wielki Bełt, z Odense do Kopenhagi można dojechać pociągiem już w niecałe 1.5 godz. Dzięki swojemu położeniu i niezwykle barwnej historii, Odense gwarantuje zwiedzającym niezapomniane chwile podczas wycieczki po mieście oraz moc wrażeń w wielu atrakcyjnych miejscach.

Muzeum Andersena – Muzeum to mieści się w starym domu pisarza przy Hans Jensens Straede. Do zwiedzania udostępniono galerię z przedmiotami, zdjęciami, książkami, które do niego należały.

Den Fynske Landsby – Skansen folkloru. Zobaczyć tu można m.in. odgrywane przez dzieci przedstawienia na podstawie baśni i opowiadań tego wielkiego pisarza.

Knuds Kirke – Katedra św. Knuda – patrona Danii. Z tego postawionego w stylu gotyckim budynku, rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto i okolice.

Zamek Egeskov – W tym zamku, postawionym w 1554 r. zobaczyć możemy jak żyła ówczesna szlachta i jakie obyczaje w nim panowały. W ogrodach natomiast podziwiać możemy rzeźby i labirynt z żywopłotu oraz wspaniałe kompozycje kwiatowe Niedaleko zamku znajduje się Muzeum Motoryzacji.

Fyns Kunstmuseum – W tym Muzeum Sztuki zostało oddanych do zwiedzania wiele pięknych galerii, w których podziwiać będziemy mogli dzieła tak znanych artystów jak Eckersberg, Ancher, Ring czy Mortensen.

Odense Aafart– Jazzowy rejs po rzece. Od 1883 roku, po rzece Odense pływa statek, na którego pokładzie możemy zwiedzać ciekawe miejsca, przy akompaniamencie grupy jazzowej.

Muzeum Carla Nielsena – Muzeum to, znajdujące się w miejskiej Operze, przedstawia życie i twórczość najsłynniejszego Duńskiego kompozytora Carla Nielsena.

Miejskie Zoo – Drugi, co do wielkości ogród zoologiczny w Danii. Zobaczymy tu lwy, tygrysy, żyrafy i wiele innych gatunków zwierząt egzotycznych.

Brandts – Muzeum fotografii i mediów. Przedstawiono tu dwudziestoletnią historię Duńskiej i światowej fotografii oraz mediów. Jak się zmieniała, kto miał na nią największy wpływ i jakie techniki wykorzystywano kiedyś i dziś.