Szkockie Widoki – Kraina Zamków, Whisky i Golfa

SeaTours: Morskie i Skandynawskie Biuro Podróży TOUR-OPERATOR
opinie (0)
Wycieczki > Wycieczki objazdowe do Szkocji > Szkockie Widoki – Kraina Zamków, Whisky i Golfa
Cena: od 9399 PLN/osobę

Opis wycieczki

Wycieczka SZKOCKIE WIDOKI – Kraina Zamków, Whisky i Golfa + Amsterdam, Zaanse Schans i Celle to pakiet turystyczny pełen atrakcji!
O nic nie musisz się martwić – tylko delektować się widokami.

Pełna oferta turystyczna z HB i polskim pilotem dla osób w każdym wieku.
Dokument podróży: paszport.

Tajemnicza Szkocja z malowniczymi widokami czeka na Ciebie. Zachwycisz się pięknem natury, poznasz historię i posmakujesz lokalnej szkockiej whisky. Zamki, jeziora, góry – Szkocja w pełnej krasie! Zwiedzisz również Amsterdam, Zaanse Schans i Celle.

Wycieczka / rejs z polskim pilotem i przewodnikiem; noclegami na promach i w hotelach w Szkocji oraz w Niemczech na trasie przejazdu; wyżywieniem HB; rejsem komfortowym promem na trasie Amsterdam-Newcastle-Amsterdam; wstępami według załączonego programu; ubezpieczeniem oraz niezapomnianymi widokami

TERMINY WYCIECZEK 2023

CENA WYCIECZKI

02.08-11.08.2024
(22 wolne miejsca)
9899 PLN
wszystko w cenie!
09.09-18.09.2024
(30 wolnych miejsc)
9399 PLN
wszystko w cenie!

Cena za 1 osobę wg załączonego programu
Dla grup zorganizowanych dopasujemy termin wedle życzenia

Realizujemy programy dla małych grup
Najmniejsze nawet 4-osobowe
O ofertę dla małej grupy zapytaj w naszym biurze

 • klik rozwiń
  • 2 nocne przepłynięcia promem na trasie Amsterdam-Newcastle-Amsterdam
  • miejsce w kabinie 2-os. wewnętrznej z łazienką
  • wyżywienie HB na promie i w hotelach : 9 śniadań i 9 kolacji z napojem
  • 7 nocy w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienką
   w tym: 5 nocy w hotelu w Szkocji i 2 noce w hotelu na trasie
   do i z Amsterdamu
  • opiekę polskiego pilota / przewodnika podczas trwania wycieczki
  • zwiedzanie wg programu
  • autokar podczas trwania całej wycieczki
  • wszystkie przeprawy promowe, opłaty drogowe, tunelowe i mostowe
  • ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna
  • składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy
   oraz niezapomniane widoki, zabawę na morzu i w Szkocji
 • Ewentualne dopłaty klik rozwiń

  (należy zgłosić podczas rezerwacji wycieczki) 

  • do miejsca w kabinie 2-os. z oknem: 400 PLN/os.
  • do kabiny 1-os. bez okna i pokoju 1-os.: 2000 PLN/os.
  • do kabiny 1-os. z oknem i pokoju 1-os.: 2800 PLN/os.
 • Dodatkowe świadczenia (obowiązkowe) klik rozwiń
  • bilety wstępu do obiektów: do skansenu Zaanse Schans, Zamek Edynburski, Scone Palace, Blair Castle, ruiny katedry Elgin, Zamek Cawdor, Zamek Urquhart, Zamek Eilean Donan, Zamek Stirling, Kaplica Rosslyn, Opactwo Melrose, destylarnia whisky: 1000 PLN/os.
   (pozostałe obiekty zobaczymy z zewnątrz)

  Sugerowane kieszonkowe (na własne wydatki): 100 GBP i 50 EUR

 • Warunki rezerwacji klik rozwiń

  O warunkach rezerwacji wybranej wycieczki dowiesz się klikając na link: https://seatours.pl/warunki-rezerwacji/

Ramowy program wycieczki

 • 1 DZIEŃ

  06:00 spotkanie uczestników wycieczki w Gdańsku, Dworzec Główny PKS, przejazd autokarem przez Polskę i Niemcy do hotelu, kolacja, nocleg

 • 2 DZIEŃ

  07:00 – 08:00 Śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem przez Niemcy i Holandię do skansenu Zaanse Schans.
  Zwiedzanie jednej z największych atrakcji turystycznych Holandii – Zaanse Schans, będącej kompleksem unikalnych wiatraków oraz tradycyjnych dla tego regionu zabudowań. Przejazd do portu w Ijmuiden.
  16:00 – Odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom DFDS Seaways, zakwaterowanie w kabinach.
  17:30 – Wypłynięcie promu z IJmuiden do Newcastle, kolacja w restauracji na promie, nocleg

 • 3 DZIEŃ

  Śniadanie na promie.
  09:00 przypłynięcie do Newcastle.
  Przejazd autokarem do Edynburga i panoramiczna wycieczka po stolicy Szkocji. Przejedziemy przez Stare oraz Nowe Miasto powstałe w XVIII w. Obie części zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1995r. Następnie odwiedzimy Zamek Edynburski – imponującą twierdzę górującą nad miastem. Została ona ulokowana na skale wulkanicznej, skąd rozciąga się wspaniały widok we wszystkich kierunkach. Na zamku znajdują się najcenniejsze pamiątki związane z historią Szkocji – insygnia koronacyjne oraz Stone of Destiny – kamień, na którym koronowani byli królowie szkoccy. Następnie spacer po najsłynniejszej ulicy miasta, średniowiecznej Royal Mile. Królewska Mila jest główną arterią Starego Miasta i łączy Zamek Edynburski z Pałacem Holyrood, oficjalną rezydencją Brytyjskich Władców w Szkocji. Poznamy jej sekrety, odkryjemy klimatyczne uliczki, sekretne zaułki i niektóre z tajemnic miasta. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

 • 4 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu. Przyjazd autokarem do Perth, dawnej stolicy Szkocji. Zwiedzanie Scone Palace – miejsca koronacji pierwszych królów Szkotów. Przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry do Blair Atholl. Zwiedzanie Blair Castle, zamku który jest siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie – Atholl Highlanders. Spacer po Blair Castle Gardens, parku założonym na początku XVIII w. Przejazd przez park narodowy Cairngorms. Następnie wizyta z degustacją w Destylarni Glenfiddich. Założona w 1886 , po dziś dzień pozostaje w rękach tej samej rodziny. Glenfiddich whisky to jedyna w tym rejonie Szkocji, która jest produkowana z jednego tylko ujęcia wody oraz jest leżakowana, destylowana i butelkowana w tym samym miejscu.
  W drodze do hotelu przystanek w Elgin, gdzie znajdują się piękne ruiny katedry Elgin. Niegdyś uważanej za najpiękniejszą katedrę w Szkocji, Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Inverness, kolacja, nocleg.

 • 5 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem do zamku Cawdor, znanego z Szekspirowskiej tragedii Makbet, jako siedziba i miejsce śmierci króla Dunkana. Warownia wielokrotnie rozbudowywana, w XVII wieku otoczona została wspaniałym ogrodem w którym oprócz kwiatów znajduje się także labirynt (wzorowany na legendarnym labiryncie Minotaura z Knossos na Krecie).
  Przejazd do Inverness. Miasto znane jako „stolica regionu Highland” to historyczny klejnot z zabytkowymi budynkami i uroczymi uliczkami, a wszystko to otoczone zapierającym dech w piersiach krajobrazem szkockich gór. Spacer po mieście m.in. zamek i katedra św. Andrzeja.
  Przejazd nad jezioro Loch Ness. Atmosferę tego miejsca podsycają liczne legendy i historie. Ciemne, niesamowicie głębokie wody jeziora fascynują wszystkich dlatego, że może być domem dla Nessie, prehistorycznej bestii. Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora i zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle, zbudowanego na siedlisku Piktów. Przejazd do Fort Augustus nad Kanałem Kaledońskim i dalej do hotelu okolicach Fort William – miasteczka położonego u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii: Ben Nevis. Góry i doliny otaczające miasto, należą do najpiękniejszych w regionie Highlands i przyciągają wielu spacerowiczów i wspinaczy. Kolacja i nocleg w hotelu.

 • 6 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu.
  Wyjazd na wyspę Skye. Pierwszy przystanek przy tzw. Schodach Neptuna – dziewięciu śluzach wybudowanych na początku XIX w. przez wybitnego szkockiego konstruktora Thomasa Telforda. Kolejny przy pomniku Glenfinnan. 18-metrowy pomnik Glenfinnan został zbudowany jako upamiętnienie członków klanów, którzy oddali życie za sprawę jakobitów i jest otoczony wysokimi górami i niepowtarzalnymi szkockimi krajobrazami nad brzegiem jeziora Loch Shiel. Niedaleko znajduje się inny znany obiekt – wysoki wiadukt Glenfinnan, znany choćby z serii filmów o Harrym Potterze („zagrał” drogę do Hogwartu). Przeprawa promowa Mallaig – Armadale na wyspę Skye – największą z wysp na Hebrydach Wewnętrznych. Hebrydy należą do najciekawszych zakątków Szkocji, urzekających zarówno swoim naturalnym pięknem, oddaleniem od reszty świata, jak i zachowaną kulturą celtycką z odrębnym językiem gaelickim szkockim. To kraina rybaków, legend, kamiennych kręgów, wikingów i zamków klanowych. Wycieczka krajobrazowa po wyspie. Zobaczymy zachwycające krajobrazy, klify, wodospady czy formacje skalne jak kultowy Old Man of Storr. Wizyta w Portree, którego największą atrakcją jest tętniący życiem port, otoczony klifami i bajecznie kolorowymi budynkami, oferujący piękne widoki na morze. Powrót mostem z wyspy Skye na stały ląd. Kolejny przystanek na zwiedzanie najczęściej fotografowanego szkockiego zamku Eilean Donan. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 • 7 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu.
  Utworzona przez erupcje wulkanów i wyrzeźbiona przez lodowce, dolina Glencoe to jeden z najpopularniejszych celów podróży do Szkocji i niewątpliwie jeden z najpiękniejszych, w dodatku pełnym historii, legend i mitów. W lutym 1692 r. miały w niej miejsce wydarzenia, które przeszły do historii pod nazwą „Rzeź w Glencoe. Następnie podróż wzdłuż malowniczego jeziora Loch Lomond, największego jeziora Wielkiej Brytanii. Możliwy godzinny rejs po jeziorze. Przejazd do Stirling i zwiedzanie Stirling Castle – największego i jednego z najważniejszych szkockich zamków. Tu rozgrywały się dramatyczne wydarzenia, będące częścią historii Szkocji, a nieopodal miała miejsce bitwa pod Stirling, w której brał udział William Wallace znany z filmu Braveheart. Przejazd do Glasgow. Największe miasto Szkocji, uznawane za jej komercyjną stolicę, W centrum miasta znajdują się architektoniczne perełki z epoki wiktoriańskiej. Zobaczymy m.in. George Square – główny plac z pomnikami szkockich bohaterów i reprezentacyjną siedzibą władz miejskich (Glasgow City Chambers), oraz katedrę St.Mungo, imponujący średniowieczny kościół, który był pierwszą w Glasgow katedrą zbudowaną z kamienia. Kolacja i nocleg w hotelu.

 • 8 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu.
  Przejazd autokarem do Roslin. Kaplica Rosslyn, usytuowana na szczycie niewielkiego wzgórza ze wspaniałym widokiem, czeka by wyjawić zwiedzającym niektóre z sekretów rozsławionych przez Kod Leonarda da Vinci. Kaplica została zbudowana w XV wieku dla księcia Orkadów, Williama St Claira, a jej przepięknie rzeźbione wnętrze, owiane tajemnicą i bogate w symbole, nie bez powodu regularnie przyciąga tłumy zwiedzających z całego świata. Dalszy przejazd do Newcastle. Przystanek przy imponujących ruinach opactwa Melrose. To miejsca, które ukochał szkocki król Rober Bruce i gdzie pochowane jest jego serce.
  15:30 odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach
  17:00 wypłynięcie promu z Newcastle
  kolacja w restauracji na promie

 • 9 DZIEŃ

  9 dzień
  08:00 – 09:00 Śniadanie w restauracji na promie
  09:30 Przypłynięcie do IJMUIDEN. Przejazd autokarem do Amsterdamu. Spacer po zabytkowym centrum miasta zwanego „Wenecją Północy m.in. spacer do centrum ze słynnym rynkiem kwiatowym, Wieżą Mennicy, Placem Rembrandta, Begijnhof, Placem Dam z Pałacem Królewskim, Kościołem Zachodnim, Domem Anny Frank. Przejazd autokarem przez Holandię, Niemcy w okolicy Hanoweru. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

 • 10 DZIEŃ

  Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd autokarem do Celle w Dolnej Saksonii. Spacer po uroczym miasteczku. Zobaczymy zamek i stare miasto. Kolorowe kamienice na starym mieście tworzą jeden z największych zabytkowych kompleksów budynków w Niemczech o konstrukcji szkieletowej. Przejazd autokarem przez Niemcy i Polskę do Gdańska.
  Przyjazd autokaru do Gdańska w godzinach wieczornych

  Zakończenie wycieczki.

FAQ

Mapa wycieczki

Gdańsk, Dworzec PKS

Gdansk Dworzec PKS ul. 3 Maja 12, Gdańsk, Polska

Gdańsk, Dworzec PKS

Ijmuiden

DFDS Ijmuiden - Ferry Terminal & Office, Sluisplein, IJmuiden, Holandia

Ijmuiden

Newcastle

DFDS Newcastle - Office & Ferry Terminal, North Shields, Wielka Brytania

Newcastle

Edynburg

Edynburg, Wielka Brytania

Edynburg

Perth

Perth, Scotland, Wielka Brytania

Perth

Athol

Atholl Palace Hotel, Perth Road, Pitlochry, Wielka Brytania

Athol

Inverness

Inverness, Scotland, Wielka Brytania

Inverness

Loch Ness

Loch Ness, Wielka Brytania

Loch Ness

Portree

Portree, Isle of Sky, Scotland, Wentworth Street, Portree, Wielka Brytania

Portree

Fort William

Fort William, Scotland, Wielka Brytania

Fort William

Stirling

Stirling, Scotland, Wielka Brytania

Stirling

Glasgow

Glasgow, Scotland, Wielka Brytania

Glasgow

Newcastle DFDS

DFDS Newcastle Terminal, North Shields, Wielka Brytania

Newcastle DFDS

Amsterdam

Amsterdam, Holandia

Amsterdam

Hanover

Hanover, Germany

Hanover

Celle

Celle, Germany

Celle

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zresetuj