Tallink Silja

Połączenia promowe

Sztokholm – Marienhamn – Helsinki
Sztokholm – Marienhamn – Turku
Sztokholm – Tallin
Sztokholm – Ryga
Tallin – Helsinki

Sprawdź cenę biletu – kliknij tutaj.

Tallink – to estońskie linie promowe należące wraz z Silja Line do Tallink Group. Na trasach łączących porty Morza Bałtyckiego przewożą rocznie ok. 7 milionów pasażerów oferując wysokiej jakości Mini Rejsy oraz standardowe przewozy pasażerskie a także przewozy cargo. Linia dysponuje 9 statkami pasażerskimi.

Silja Line to fiński armator promowy o 45 letniej tradycji. Jest wiodącym przewoźnikiem w basenie morza Bałtyckiego. Bardzo nowoczesna flota (wszystkie promy wybudowane w latach 1990 – 2000) oraz niezwykle wysoki poziom świadczonych usług przekładają się na liczbę pasażerów korzystających z usług armatora. W roku 2002 było to blisko 5.2 mln osób. Luksusowe promy Silja Line kursują miedzy Szwecją, Finlandią, Niemcami i Estonią, wyznaczając nowe standardy w przewozach pasażerskich w obrębie Morza Bałtyckiego.

Na trasie Sztokholm – Helsinki pływają bliźniacze promy „Symphony” i „Serenade”. Są to najbardziej luksusowe statki pasażerskie pływające obecnie po bałtyckich wodach. Statki mogą jednorazowo zabrać na pokład ponad 2850 pasażerów i 360 samochodów każdy. Kabiny pasażerskie dostępne są w różnym standardzie (od klasy turystycznej po luksusowe apartamenty z sauną, jacuzzi i prywatną obsługą), wszystkie posiadają prysznic, WC, radio oraz klimatyzację i garderobę. Jedną z największych atrakcji promów „Symphony” i „Serenade” jest 140- metrowy pasaż Promenade. Jest to elegancka uliczka biegnąca przez środek statku, przy której znajdują się liczne sklepy (w tym wolnocłowe), bary i luksusowe restauracje. Szwedzki bufet w zryczałtowanej cenie 30 euro od osoby daje możliwość nieograniczonego rozkoszowania się wieloma wspaniałymi potrawami i napojami (również alkoholowymi). Wieczorem rozpoczyna się atrakcyjny program rozrywkowy, dancing oraz dyskoteka. Działa również duże kasyno. Ponadto na promach usytuowane są kompleksy rekreacyjne, centra konferencyjne, salony odnowy biologicznej oraz wiele innych atrakcji.

Trasę Tallin – Helsinki obsługują szybkie promy. Czas podróży to tylko 2 godziny. Krótki czas rejsu pasażerowie mogą spędzić w restauracjach, barach panoramicznych lub w sklepie wolnocłowym. Dla bardziej wymagających pasażerów armator oferuje First Class Lounge, gdzie w ciszy i odosobnieniu można posłuchać radia, skorzystać z komputera czy po prostu odpocząć, podziwiając wspaniałe widoki.