Costa Cruises

Costa Crociere jest włoską linią rejsową powstałą 60 lat temu w Genui. W roku 1997 stała się częścią prestiżowej spółki Carnival Corporation & plc, światowego lidera w przemyśle morskim. Obecnie posiada 12 statków pasażerskich a do roku 2012 poszerzy swoją ofertę o 5 kolejnych. Każdy z nich stworzony został w wyjątkowym i unikalnym stylu, łączącym klasykę z nowoczesnością a jednocześnie podkreślającym włoskie pochodzenie. Załogę statków tworzy 14000 osób z 80 państw, dzięki czemu każdy pasażer może poczuć się na pokładzie jak w domu. Obsługa posługuje się pięcioma językami: włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim a na wybranych statkach również rosyjskim i portugalskim.

Na statkach pasażerowie mogą skorzystać z siłowni, sauny czy jacuzzi a ponadto kilka z nich oferuje nowoczesne centrum odnowy biologicznej – Samsara Spa, bezpośrednio połączone z wybranymi apartamentami i kabinami.

Costa jest jedną z największych linii rejsowych, docierającą w dalekie zakątki świata, takie jak: Dubaj, Chiny czy Mauritius, proponuje również bogatą ofertę rejsów po Morzu Śródziemnym, Morzu Bałtyckim, Południowej i Środkowej Ameryce, Europie Północnej, Oceanie Indyjskim oraz na Karaiby. Ponadto posiada prywatną wyspę, leżącą na Morzu Karaibskim Catalina Island.

Od 2005 roku linia wspiera międzynarodową organizację ekologiczną WWF (World Wildlife Fund) w działaniach dotyczących ochrony najbardziej zagrożonych, a jednocześnie niezwykle cennych obszarów morskich: Morza Śródziemnego, rejonów Dużych Antyli i północno-wschodniej Brazylii. Ponadto, jako firma przyjazna środowisku, nagrodzona została „Zieloną Gwiazdą”, przyznawaną w oparciu o najwyższe standardy ochrony naturalnego ekosystemu mórz i oceanów. W roku 2007 znalazła się w pierwszej dwudziestce najlepszych włoskich, znanych na rynku światowym i odnoszących największe sukcesy firm, w dwóch prestiżowych rankingach. W tym samym roku na pokładzie statków znalazło się w sumie ponad 1.1 miliona pasażerów, co stanowi dotychczasowy rekord w historii europejskich linii rejsowych.