Acciona Transmediterranea

Połączenia promowe

Algeciras - Ceuta - Tanger

Cadiz - Las Pamas [Teneryfa]

Barcelona - Palma - Barcelona

Barcelona - Palma - Barcelona

Acciona

SPRAWDŹ CENĘ BILETU - kliknij TUTAJTrasmediterranea

Acciona Trasmediterranea jest największym przewoźnikiem zarówno towarowym i pasażerskim miedzy Hiszpanią kontynentalną a wyspami Balearskimi, Kanaryjskimi, Ceutą oraz Melillą.

Obecnie na międzynarodowym rynku kontynuuje wzrost poprzez rozwój sieci połączeń z trasami rejsów do Maroko (przez Tangier i Nador) i do Algierii (przez Ghazaouet i Oran).

Firma Trasmediterranea została założona w 1917 roku w Barcelonie z flota 45 statków. W latach 1978 – 2002 przedsiębiorstwo było państwowe. W tym czasie flota została całkowicie odnowiona a obsługa pasażerów została znacznie ulepszona. W 1951 roku Trasmediterranea przedstawiła swój pierwszy prom do przewozu samochodów na trasie Algeciras-Ceuta, ale kolejny dopiero w 1966 roku o nazwie Albatros Class. W połowie lat 70-tych, ponownie zastąpiono statki bardziej eleganckimi tzw. Canguro Class, niektóre z nich sa jeszcze wciąż w użyciu.

Kolejna modernizacja Trasmediterranea rozpoczęła sie w 1980 roku kiedy to wprowadzono wodolot Princese Voladora w połączeniach z Kanarami.

Posiadanie szybkobieżnych statków było bardzo istotne, jako ze przyczyniło się do skrócenia czasu podróży między stolicą Las Palmas a Santa Cruz do zaledwie 80 minut. Miało to pozytywny wpływ na życie społeczności Wysp Kanaryjskich oraz jakość obsługi pasażerów. W konsekwencji tego Trasmediterranea zdecydowała się na kupno 2 wodolotów Princesa Guayarmina i Princessa Guacimara w kolejnych latach.

Latem 1990 roku do mapy połączeń dodano trzecią trasę do Moro Jable (z portem na wyspie kanaryjskiej Fuerteventura). Od 1990 roku flota uległa ponowniej renowacji, unowocześniono ją wprowadzając też statki typu ro/pax oraz ro/ro.

Obecnie Trasmediterranea jest najbardziej nowoczesną i najlepiej wyposażoną flotą Hiszpanii, korzysta z najnowszych rozwiązań by zapewnić ochronę i bezpieczeństwo najwyższej jakości.

Szybkobieżne statki używane są na krótsze wyprawy, gdzie szybkość i wygoda jest głównym celem podróży. 

Podczas dłuższych wycieczek Trasmediterranea zapewnia najwyższej jakości wygodę, tak by pasażerowie traktowali podróż jako jedną z atrakcji swoich wakacji.

Na większości statków Trasmediterranea znaleźć można baseny, rożnego rodzaju kabiny, bary, restauracje, a nawet kina, sale z TV oraz wiele innych atrakcji.

Wszystkie promy (za wyjątkiem szybkobieżnych) posiadają siec sklepów z szeroka gamą produktów. Rejsy między Cadiz a wyspami Kanaryjskimi, Algeciras i Ceuta i Almeria, Malaga i Melilla, a także międzynarodowe przeprawy do Tangier i Nador, oferują sklepy bezcłowe.

Acciona - Murillo

www.SeaTours.pl

www.e-promy.pl

Rezerwacja: promy@seatours.pl